Badania genetyczne w ciąży

Badania genetyczne w ciąży

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o konieczności wykonywania badań genetycznych w okresie ciąży. Bez wątpienia badania genetyczne w ciąży nie są niczym złym. Przynoszą przyszłym rodzicom szereg korzyści.

Badania genetyczne w ciąży to najprostszy sposób na to, aby dowiedzieć się, czy z rozwijającym się w łonie matki dzieckiem jest wszystko w porządku. Absolutnym błędem jest łączenie badań prenatalnych – co próbują robić niektóre środowiska – z aborcją. Przeprowadzenie badań prenatalnych pozwala podjąć wczesną interwencję jeszcze w łonie matki. Trzeba pamiętać, że niektóre choroby u dzieci można bowiem leczyć jeszcze w okresie ciąży.

Kiedy jednak nie ma takiej możliwości, a maluch okaże się chory, rodzice mają możliwość podjęcia decyzji o donoszeniu bądź zakończeniu ciąży. Jeśli decydują się na to pierwsze rozwiązanie, badania genetyczne w ciąży pozwalają im na przygotowanie się na to, co nastąpi za kilka miesięcy. Mogą nawiązać kontakt ze specjalistami czy hospicjum domowym, a także z rozmaitymi grupami wsparcia.

Badanie NIFTY

Test Nifty jest badaniem nieinwazyjnym. Pozwala na wczesne wykrycie wad genetycznych płodu.
Jest coraz bardziej popularne. Chcesz poznać szczegóły? Sprawdź – testnifty.eu.