Wyjątkowy test Nifty

Wyjątkowy test Nifty

Poddanie się badaniom prenatalnym jest kobiecym prawem, z którego nie warto rezygnować. Badania genetyczne są w stanie powiedzieć wiele na temat stanu, w jakim znajduje się płód, zawierają też szereg informacji pozwalających na jeszcze lepsze prowadzenie ciąży.

Przez lata zwracano uwagę na to, że wiążą się one z pewnym ryzykiem poronienia, dziś jednak również o tym zagrożeniu z nimi związanym mówi się w czasie przeszłym. Nieinwazyjne badania genetyczne są znane z coraz większej skuteczności, a na liście tych, których wiarygodność jest wyjątkowo duża, króluje test Nifty.

Badanie to można przeprowadzić już od dziesiątego tygodnia ciąży, a ponieważ analizuje się materiał genetyczny dziecka znajdujący się w krwi obwodowej matki, nie ma mowy o zagrożeniu czy to dla ciężarnej, czy to dla płodu. Po wyizolowaniu DNA płodu można poddać je ocenie. Analizuje się je przede wszystkim pod kątem poprawności budowy chromosomów, a jego wyniki są dostępne po 10 dniach roboczych. Najważniejszym wskazaniem do wykonania badania jest wiek ciężarnej, choć można wykonać je także po to, aby mieć pewność, że płodowi nic nie zagraża.