Poznaj zalety badania Nifty

Poznaj zalety badania Nifty

Choć test Nifty to przykład stosunkowo nowego badania prenatalnego, jego popularność w Polsce jest bardzo duża. Przyszli rodzice poddają się mu chętnie nawet, jeśli brak jest wyraźnych wskazań do jego wykonania, a więc wtedy, gdy mają mniej niż 35 lat, a w ich rodzinach nie pojawiały się wady genetyczne. Co wpływa na tak duże zainteresowanie testem?

Lista zalet Nifty nie jest krótka, niemal każda osoba wypowiadająca się na jego temat w pierwszej kolejności wspomina jednak o bezpieczeństwie. Dzieje się tak dlatego, że Nifty jest przykładem badania nieinwazyjnego, bezpiecznego tak dla ciężarnej, jak i dla płodu. Możemy mieć jednak pewność, że i najwyższy poziom bezpieczeństwa nie zdałby się na wiele, gdyby badanie nie było skuteczne. Tymczasem można je wykonać już od dziesiątego tygodnia ciąży licząc na wiarygodność wyników porównywalną z tą, z jaką mamy do czynienia w przypadku badań inwazyjnych. Test wykonuje się szybko, niedługi jest przy tym również czas oczekiwania na jego wyniki, badanie można przy tym wykonać na terenie całej Polski.

Badanie genetyczne – test Nifty

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat badania Nifty lub znaleźć placówkę gdzie można je wykonać sprawdź – testnifty.eu.